Konferencja "Przełomy w zarządzaniu" PDF Drukuj Email
środa, 06 kwietnia 2011 00:00

          W dniach 4-5 kwietnia 2011 roku z okazji jubileuszu 85-lecia powstania Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa (TNOiK) odbyła się konferencja naukowa pt. „Przełomy w zarządzaniu”. Organizatorem spotkania był  TNOiK  wespół z Komitetem  Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk.

          Głównym naukowym celem konferencji było wskazanie wydarzeń w teorii i praktyce zarządzania, zarówno w Polsce, jak i na świecie, zasługujących na miano przełomów. Podczas obrad omawiano nie tylko zjawiska przełomowe, ale również wydarzenia stanowiące ważny impuls do ich powstania. Zaprezentowano wiele ciekawych spojrzeń na problematykę przełomów w zarządzaniu. Wskazano również miejsce nauk o zarządzaniu wśród innych dyscyplin naukowych, podkreślając ich praktyczny kontekst.

          W konferencji wzięło udział  ponad 120 osób, w tym wielu przedstawicieli nauk o zarządzaniu reprezentujących największe ośrodki akademickie w Polsce m.in.:

  • Politechniki z: Częstochowy, Gliwic, Lublina, Łodzi, Warszawy, Wrocławia,
  • Szkołę Główną Handlową w Warszawie, Wojskową Akademię Techniczną,
  • Uniwersytety z:  Gdańska, Łodzi, Olsztyna, Rzeszowa, Torunia, Warszawy,
  • Uniwersytety Ekonomiczne z: Katowic, Krakowa, Poznania, Wrocławia.

          Reprezentowane były również uczelnie niepubliczne m.in.: Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi, Wałbrzyska Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości, Warszawska Szkoła Zarządzania -Szkoła Wyższa, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie, Wyższa Szkoła Zarządzania w Gdańsku.

          Wydawnictwo konferencyjne zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na działalność upowszechniającą naukę.

 

Galeria